Nawigacja

Kronika wydarzeń

grudzień 2019

Anglojęzyczne kartki świąteczne

Na lekcjacj języka angielskiego uczniowie tworzyli kartki świąteczne, które zostały wysłane do szkoły w Hiszpanii! Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i piękne życzenia! Merry Christmas!

         

 

Organizator: p. Magda Czerniak z Zespołem Anglistów

 

Warsztaty charakteryzacji

9 grudnia uczniowie klasy 4A wzięli udział w warsztatach w Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych. Dowiedzieli się, kim jest charakteryzator, na czym polega jego praca na planie filmowym i jak się do niej przygotowuje. Po teorii przyszedł czas na praktykę - najpierw czwartoklasiści zobaczyli, jak zawodowy charakteryzator  wykonuje swoją pracę. Modelem został Kuba Z. - to na jego czole została wykonana rana postrzałowa. Następnie pod okiem prowadzącej każdy miał możliwość wykonania efektu charakteryzacji u koleżanki czy kolegi z klasy. Efekty pierwszej pracy w charakterze charakteryzatora ran postrzałowych lub ciętych można podziwiać na załączonych zdjęciach. Zwieńczeniem emocjonujących zajęć była wizyta w pobliskiej cukierni i pyszne, słodkie co nieco.

Więcej zdjęć:

Galeria klasy 4A

Organizator wyjścia: p. Joanna Pieńkowska

 

Spotkajmy się w grudniu po południu

6 grudnia odbyła się coroczna impreza uczniów klas 1-3 pt. "Spotkajmy się w grudniu po południu", podczas której najmłodsi zaprezentowali swoim rodzicom świąteczny występ.

Więcej zdjęć:

Galeria klasy 1

Galeria klasy 2

Galeria klasy 3

Organizatorzy wydarzenia: p. Marzena Wach i p. Anna Głuśniewska

 

Pies i wilk, czyli o niepodległości dla najmłodszych

5 grudnia uczniowie klasy 3 wzięli udział w warsztatach "Pies i wilk, czyli o niepodległości dla najmłodszych" poprowadzonych przez edukatorów z Muzeum Piłsudskiego w Sulejówku. Zajęcia, łączące elementy spektaklu lalkowego i interaktywnych warsztatów, w ciekawy i zrozumiały sposób przybliżyły uczniom pojęcie niepodległości. Uczniowie mogli czynnie angażować się w przebieg spektaklu i warsztatów, co pozwoliło im poznać nowe pojęcia nie tylko w sensie intelektualnym, ale i doświadczyć ich fizycznie i emocjonalnie.

  

Więcej zdjęć:

Galeria klasy 3

Organizator wydarzenia: p. Agata Kruk

 

Historyk na tropie

Naukowiec czy detektyw? Na czym naprawdę polega praca historyka? Czy ogranicza się wyłącznie do lektury starych dokumentów? Na te pytania próbowali znaleźć odpowiedź czwartoklasiści, którzy 5 grudnia wzięli udział w lekcji "Historyk na tropie" zorganizowanej przez Muzeum Piłsudskiego. Szukając tropów związanych z historią rodziny Piłsudskich uczniowie przekonali się, jak wiele można się nauczyć z rodzinnych opowieści i skarbów zachowanych w muzeach.

Więcej zdjęć:

Galeria klasy 4A

Galeria klasy 4B

Organizator wydarzenia: p. Agata Kruk

 

W fabryce bombek

3 grudnia uczniowie klas 1-3 odwiedzili fabrykę bombek w Sulejówku, gdzie poznali tajemnicę obróbki szkła - zobaczyli jak ze szkła i ognia powstaje bombka, w jaki sposób nadaje się bombkom kształty: jak zrobić kulę, łabędzia czy grubego Mikołaja. Dowiedzieli się też, jak powstają bombki lustrzane i jak nadaje im się kolor. A podczas warsztatów samodzielnie malowali ozdoby na swoje choinki.

    

 

Więcej zdjęć:

Galeria klasy 1

Galeria klasy 2

Galeria klasy 3

Organizator wycieczki: p. Bożena Siemieńska

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa Niepubliczna nr 81 Fundacji "Rodzice Dzieciom"
    ul. Nowowiejska 39A
    02-010 Warszawa
  • 22 825-18-54
    22 825-82-18 - sprawy finansowe - p. Agnieszka Hanke

Galeria zdjęć