Nawigacja

Kronika wydarzeń

październik 2019

Opera bez tajemnic!

Uczniowie klasy 5 uczestniczyli w cyklu spotkań w Warszawskiej Operze Kameralnej poświęconych operze, zainicjowanych przez Michała Znanieckiego - światowej sławy reżysera operowego, wizjonera i niekwestionowanego autorytetu w dziedzinie teatru operowego, z dorobkiem ponad 200 spektakli, pedagogiem i autorem książek.

Warsztaty dały uczniom możliwość spotkania się z żywą materią operową - były także okazją do spotkań z wybitnymi artystami zaangażowanymi w realizację spektaklu "Idomeneo" W.A. Mozarta i całego procesu twórczego. Podejmowaliśmy zagadnienia takie jak inspiracje, zbieranie materiałów do przygotowania inscenizacji, podróże w miejsca związane z akcją libretta, analiza tekstu i słowa klucze, próby i premiery operowe, scenografia, kostiumy, technika, światła.

 

Więcej zdjęć:

Galeria zdjęć klasy 5

Organizator wyjścia: p. Anna Staszewska

 

Zajęcia wychowania fizycznego pod hasłem futbolu flagowego

7 października uczniowie klas szóstych gościli na swojej lekcji drużynę Warsaw Eagles. To najstarsza drużyna futbolu amerykańskiego w Polsce, która od początku istnienia Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego gra w najwyższej klasie rozgrywkowej. Spotkanie odbyło się dzięki uprzejmości rodziców Jessiki z klasy siódmej.

 

Więcej zdjęć:

 

 

Dzień Języków Obcych

3 października obchodziliśmy Dzień Języków Obcych. Każda klasa miała za zadanie udekorować salę i przygotować informacje o wybranym kraju. Dzięki przygotowanym prezentacjom i quizom  wszyscy mieli okazję poznać tradycje kulturowe innych krajów. Dzień ten pokazał, że uczenie się języków pomaga nam wzajemnie się zrozumieć, przekraczać granice kulturowe i przy tym świetnie się bawić.

Galeria zdjęć:

Organizatorzy: nauczyciele języków obcych

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa Niepubliczna nr 81 Fundacji "Rodzice Dzieciom"
    ul. Nowowiejska 39A
    02-010 Warszawa
  • 22 825-18-54
    22 825-82-18 - sprawy finansowe - p. Agnieszka Hanke

Galeria zdjęć