Nawigacja

Kronika wydarzeń

marzec 2019

Oko w oko z pająkiem

19 marca uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w żywej lekcji przyrody, w czasie której dowiedzieli się, dlaczego pająki są ważnym elementem natury i czemu warto, by żyły w naszym otoczeniu. Podczas warsztatów uczniowie zobaczyli też, jak powstaje pajęcza sieć oraz jak pająki funkcjonują we wrogim środowisku i jakim arsenałem dysponują, by móc schwytać swoje ofiary. A przede wszystkim z bliska zobaczyli żywe okazy tych ośmionożnych stawonogów.

Więcej zdjęć:

Galeria klasy 1

Galeria klasy 2

Galeria klasy 3A

Organizator wydarzenia: p. Marzena Wach

 

Koncert Piosenki Angielskiej

18 marca, z okazji Dnia Świętego Patryka, odbył się szkolny konkurs piosenki w języku angielskim. Chętni uczniowie z klasy 2, 3A, 3B, dopingowani przez swoich kolegów, zaśpiewali najnowsze przeboje muzyki rozrywkowej. Jury wyłoniło i nagrodziło zwycięzców, ale wszystkim uczestnikom gratulujemy talentu muzycznego i odwagi wystąpienia przed publicznością.

W kategorii klas 3 i 4 zwyciężyli:

I miejsce: Szymon i Zosia z klasy 3B

II miejsce: Ada z klasy 4

III miejsce: Franek z klasy 3B

W kategorii klas drugich:

I miejsce: Antek

II miejsce: Marysia

III miejsce: Tosia i Nina 

       

Więcej zdjęć:

Galeria klasy 2

Galeria klasy 3A

Galeria klasy 3B

Galeria klasy 4

Organizator wydarzenia: p. Anna Ignatowicz-Cecot

 

 

Dzień Świętego Patryka

18 marca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Świętego Patryka. Każdy, kto tego dnia przyszedł ubrany na zielono, mógł liczyć na słodkości, cukierkami nagradzani byli również uczniowie, którzy wzięli udział w quizie zorganizowanym przez klasę 5A. Największą atrakcją okazała się fotobudka, w której można było zrobić sobie zdjęcie z zielonymi gadżetami.

Więcej zdjęć:

Organizator wydarzenia: p. Anna Ignatowicz-Cecot

 

"Magia piszczałek" - warsztaty muzyczne

14 marca uczniowie klasy 2, 3A i 3B wzięli udział w warsztatach "Magia piszczałek" w Sali Koncertowej Uniwersytetu Muzycznego. Podczas zajęć poznali historię powstania organów od starożytności po współczesność, zajrzeli do wnętrza organów oraz poznali tajniki i sposób działania tego instrumentu. A przede wszystkim mieli okazję na żywo posłuchać muzyki organowej.

Więcej zdjęć:

Organizator wyjścia: p. Marzena Wach

 

Dzień Matematyki

Rok 2019 ogłoszony został Rokiem Matematyki, natomiast 12 marca Dniem Matematyki. W tym dniu udowodniliśmy, że matematyka to nie tylko trudne zadania, "suche" liczby i abstrakcyjne figury, ale również znakomita zabawa. Podczas przerw między lekcjami uczniowie rozwiązywali zagadki i łamigłówki matematyczne, świetnie się przy tym bawiąc. 

  

Więcej zdjęć:

Organizatorzy wydarzenia: p. Magdalena Andryszczak i p. Aleksandra Kęsik 

 

Pasje i zainteresowania

Swoje pasje i zainteresowania zaprezentowali kolegom i koleżankom z klas 1-3 uczniowie klasy 3A i 2. Kuba podzielił się wiedzą i umiejętnościami muzycznymi, Misia zaprezentowała zdolności krawieckie, Adam opowiedział o swoich zainteresowaniach informatycznych a Jagoda i Gabrysia  o miłości do kotów.

Więcej zdjęć:

Organizatorzy wydarzenia: p. Bożena Siemieńska i p. Marzena Wach

 

 

W pracowni introligatorskiej

Warsztaty introligatorskie to wyjątkowa okazja by zapoznać się z podstawami szycia i oprawy książek. 7 marca uczniowie klasy 7B udali się do Introligatorni Rozmus, gdzie zobaczyli warsztat introligatorski i korzystając z maszyn i urządzeń w nim się znajdujących samodzielnie wykonali notatniki.

Więcej zdjęć:

Galeria klasy 7B

Organizator wyjścia: p. Joanna Czopowicz

 

O podróżach po angielsku

6 marca uczniowie klasy 5A i 5B wzięli udział w niecodziennej lekcji języka angielskiego, którą poprowadził tata pierwszoklasisty Xawerego. Nasz gość opowiadał o podróżach po angielsku.

Więcej zdjęć:

Galeria klasy 5B

 

Kiermasz klasy 3B

6 marca uczniowie klasy 3B zorganizowali kiermasz, podczas którego sprzedawali słodkości oraz własnoręcznie wykonane kartki na Dzień Kobiet.

Organizator wydarzenia: p. Katarzyna Król

 

Zobaczyć niewidzialne

5 marca uczniowie klasy 5A zwiedzili wyjątkowe miejsce. "Niewidzialna wystawa" to interaktywna podróż w niewidzialny świat, podczas której można wypróbować, jak radzić sobie w codziennych sytuacjach bez pomocy wzroku. Pod opieką niewidomych przewodników jedynie za pomocą  zmysłu dotyku, węchu, słuchu i równowagi uczniowie zwiedzili specjalne pomieszczenia zaadaptowane na dom, restaurację, ulicę. W części ekspozycyjnej zapoznali się z maszyną do pisania brajlem, mówiącym zegarkiem i innymi przedmiotami codziennego użytku. Dowiedzieli się również w jaki sposób mądrze pomagać osobom niewidomym i niedowidzącym. Było to doświadczenie, które zmienia patrzenie na świat i uczy wrażliwości.

Więcej zdjeć:

Galeria klasy 5A

Organizator wyjścia: p. Anna Ignatowicz - Cecot

 

Szóstoklasiści w Centrum Nauki Kopernik

Dzień 5 marca uczniowie klasy 6 spędzili w Centrum Nauki Kopernik - miejscu, w którym sami mogli doświadczać i  eksperymentować.

Więcej zdjęć:

Galeria klasy 6

Organizator wyjścia: p. Agnieszka Naporowska, p. Magdalena Andryszczak

 

Które liceum wybrać?

5 marca uczniowie klas ósmych i siódmych udali się na targi edukacyjne do Pałacu Kultury i Nauki, podczas których mieli okazję zapoznać się z ofertą szkół średnich, porozmawiać z uczniami i nauczycielami wybranych liceów.

 

Magiczny spektakl

5 marca uczniowie klasy 1 i 2 obejrzeli spektakl "Czarodziej" w Teatrze Palladium, który przeniósł ich w niezwykłą podróż do krainy iluzji.

Organizator wyjścia: p. Monika Ziemiańska

 

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa Niepubliczna nr 81 Fundacji "Rodzice Dzieciom"
    ul. Nowowiejska 39A
    02-010 Warszawa
  • +48 022 825-18-54
    fax: +48 022 825-18-54

Galeria zdjęć